Choď na obsah Choď na menu
 


Stavanie májov 2010

1. 6. 2010

Tak ako bolo avizované pred nejakým časom nastal deň D, kedy bolo treba zaobstarať máj pre všetky obyvateľky našej ulice. Nápad pekný a realizácia ešte jednoduchšia, poviete si. Horšie to už bolo ale v teréne počas výberu toho správneho mája. Ale nepredbiehajme.

 

 Všetko sa to začalo v sobotu 22.5.2010 na Rusadle (Turíce), kedy sme sa (Vladimír Babej, Rado Fľak, Michal Škovirha a šofér Ondrej Toporcer) okolo štvrtej poobede vybrali do "hory" pre to zelené skrášlenie ulice. Spočiatku to malo hladký priebeh a pri prvom zapadnutí Ondrej zapojil dva páry koní a hneď sme boli vonku z blata. To sme sa ešte stále vytešovali, ako nám to všetko "klape". Horšie to už bolo pri druhom zapadnutí, kedy Ondrej skonštatoval, že nám pomôžu len všetci svätí, prípadne traktor na telefóne. Chtiac nechtiac, sme si museli vystúpiť a v botaskách a poltopánkach pustiť do "prehovárania" auta hrubou silou a "bigoš" lopatkou. Nakoniec to ale malo dobrý koniec - ako v každej rozprávke a podarilo sa nám vyslobodiť naše "kone" z blata.

 

To sme pomaly konštatovali, že sa nám to akosi celé predlžuje a ani máj ešte nebol vyhliadnutý. Po občerstvení ohnivou vodou nám ale prišla do cesty pekná, štíhla briezka, ktorú Ondrej šmahom ruky zrezal a po miernych úpravách a dohadoch už bola na korbe tereniaku.

 

Potom sme sa pobrali rýchlo domov za tónov piesne Sadíme my máje.....,, kde na nás už čakala celá ulica.

 

Na priblíženie atmosféry v ten slávnostný podvečer pripájam zopár obrázkov. Na začiatok ale výsledok nášho úsilia, s konštatovaním, že to stálo za to a laťka je nastavená veľmi vysoko. Veď posúďte sami -:))

 Obrázok

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Máj

(Vlado , 25. 5. 2015 10:47)

Tá čo chlapci tohto rok nič .....starnete alebo sa Vam nechce